Elektroinstalace

               … srdce každé budovy

 

K tomu, aby byla budova funkční, komfortní, bezpečná a v neposlední řadě také energeticky úsporná, je důležité mít vše pod kontrolou. Pro zajištění těchto vlastností je zapotřebí vysoce kvalitní a inteligentní silnoproudá a slaboproudá elektroinstalace. Je důležité, aby byly veškeré rozvody v symbióze a byly řiditelné a automatiky i manuálně. V budoucnu budou inteligentní systémy řízení budov více než nutným prvkem v každém domě.

Silnoproudá elektroinstalace
Zatímco klasická elektroinstalace je prováděna pouze silovými kabely, inteligentní elektroinstalace je prováděna s podporou datového rozvodu. Zvolenému typu instalace následně odpovídá složení a velikost rozvaděčů. U některých stávajících budov je problém provedení nové inteligentní instalace pro zvýšení úspor energie. Jedním z možných řešení pro zajištění racionálnějšího využívání energie je u takovýchto objektů úprava rozvoden. Úpravou může být instalace kontrolních systémů sítě (analyzátorů), nebo tzv. soft-startérů pro elektromotory.

Slaboproudá elektroinstalace
Slaboproudé instalace jsou dnes běžnou součástí všech staveb. U rekonstruovaných staveb je zapotřebí v celém objektu vytvořit účinný systém měření a regulace. Přes slaboproudé rozvody lze řešit kamerové systémy, docházkové systémy, strukturované datové sítě, telekomunikační sítě apod.